IM-WGM tournaments (archive)Chess24.com

 * Play * Learn * Watch*


Матч Захар Єфіменко (Україна) - Аркадій Найдич (Німеччина)

12-18 серпня 2010 року у м.Мукачево відбувся матч Захар Єфіменко (Україна) - Аркадій Найдич (Німеччина).


Офіційний сайт 
Матч між Найджелом Шортом та Захаром Ефіменко

Матч відбувся в м. Мукачево з 20 по 26 вересня 2009 р. Було зіграно 6 партій з контролем часу 1 год. 30 хв. на 40 ходів і 30 хв. до кінця партії з дованням 30 секунд за кожен хід, починаючи з першого.


Матч Іванчук - Леко (реванш) 2009

3-5 січня 2009 року відбувся матч зі швидких шахів Іванчук-Леко. Під час матчу пройшли два ОПЕН-турніри.


Матч Іванчук-Леко 2007

Турнір з швидких шахів Мукачево, 25 - 28 жовтня 2007


***Про клуб

   Історія мукачівських шахів почалась ще в радянські часи. Зусиллями М. Локкера, а потім Й. Сотмарі, в Мукачеві регулярно проводились змагання, хоч приміщення доводилось завжди підшуковувати в різних місцях. Новий етап розпочався, коли у 1975 році відкрився шаховий клуб. Чверть століття його очолював Йосип Михайлович Сотмарі. Тут щодня збирались любителі древньої гри, проводились регулярні змагання не тільки місцевого, а й обласного та всеукраїнського рівня. Працював також шаховий гурток при Будинку піонерів.

   В 90-х роках, як і у всій країні, настала криза. Клуб занепадав, ремонт не проводився, а згодом припинилось і будь-яке фінансування шахів у місті. Саме тоді, на щастя, я познайомився з відомим німецьким меценатом, колишнім мукачівцем Йозефом Решем. Його фінансова підтримка дозволила нам за короткий термін перетворити занедбане приміщення в сучасний шаховий клуб, придбати нові шахи, годинники, столи, оргтехніку.

   31 березня 2007 року оновлений клуб гостинно відчинив двері любителям шахів, тоді ж розпочала свою діяльність і дитяча шахова школа. До тренерської роботи стали залучатись кращі місцеві шахісти, серед яких Сергій Волков, Василь Гуйван, Роберт Орос, Аттіла Кріштофорі, Василь Данашевський.

З весни 2007 року у нас регулярно проводяться чемпіонати міста і області, Кубок Мукачева, першість клубу, а також велика кількість рапід і бліц-турнірів. На даний момент, напевно, жодне місто в Україні не може похвалитись такою кількістю змагань для шахістів-любителів.

   У жовтні 2007 року Йозеф Реш організував у Мукачеві товариський матч зі швидких  шахів між Василем Іванчуком і Петером Леко. У ці ж дні проходив відкритий турнір з участю майстрів, а також дитячий міжнародний шаховий фестиваль.

   Особлива увага приділяється юним шахістам. Щоденно тренери займаються з дітьми, кількість яких вже перевищує сотню. Постійно проводяться міські та обласні змагання у різних вікових категоріях. Найбільш успішні наші учні приймали участь у чемпіонатах України (Владислав Тіба – до 14 років, 3-є місце; Леся Волкова – до 10 років, 13-е місце; Олександр Решетар – до 8 років, 5 місце; Ярослав Щербак – до 8 років, 5 місце). До занять з дітьми залучаються також відомі в Україні тренери Сіявуш Велієв та Володимир Грабінський. Команда ДЮШаК «32х64» з 2007 року впевнено виграє обласні змагання  «Біла тура», а у 2011 році посіла почесне 4-е місце у всеукраїнському фіналі.

   У січні 2009 року в Мукачеві відбувся матч-реванш між Василем Іванчуком і Петером Леко. Традиційно, у ці ж дні проходив опен-турнір і дитячий фестиваль. До речі, нагороджували переможців фестивалю екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов, міжнародні гросмейстери Захар Ефіменко і  Анна Музичук.

   Щорічно проводяться міжнародні шахові фестивалі «Кубок Закарпаття» з участю українських і зарубіжних майстрів. У 2008 році в такому турнірі взяли участь чотири міжнародні гросмейстери, в тому числі легендарний Євген Васюков. Одночасно проходили міжнародні опен-турніри.

Хорошою традицією став започаткований у 2008 році шаховий фестиваль «Мукачівське літо». Щороку позмагатись за шахівницею з’їжджаються любителі шахів з усіх куточків України і зарубіжжя. Кількість учасників з кожним роком зростає і вже перетнула рубіж у 250 чоловік.

   В жовтні 2009 року у нас відбувся товариський матч з класичних шахів між Захаром Єфіменко і Найджелом Шортом. Знову ж паралельно матчу проходив дитячий фестиваль, З. Єфіменко провів сеанс одночасної гри.

Наступною визначною подією шахового життя стало проведення матчу ЄфіменкоНайдич та численних масових турнірів у рамках цього матчу.

   Дуже приємно, що в організації таких подій ми відчуваємо всебічну підтримку з боку місцевої влади. Міський голова Золтан Золтанович Лендьєл не пропускає жодної  визначної шахової події, а його заступника, Олександра Юрійовича Галая, шахісти одностайно обрали президентом федерації шахів Закарпатської області.

В останні декілька років в місті провели наймастабніші шахові змагання на теренах України. Фестиваль "Мукачівське літо 2016" був внесений в реєстр Книги Рекордів України, як найбільших шаховий турнір - загальна кількість учасників 383. В 2017 та 2018 році участь у змаганнях прийняли відповідно 397 та 409 учасників. Юний вихованець клубу Вадим Петровський в 2018 році став віце-чемпіоном України серед юнаків віком до 12 років. Також 2018 рік приніс Мукачеву два міжнародних титули - Микола Кейк отримав звання Арбітр ФІДЕ, а Владислав Тіба звання Міжнародного Майстра..

В 2019 році Вадим Петровський стає чемпіоном України до 12 років, та вдало представляє Україну на міжнародній арені - 4 місце в Чемпіонаті Європи серед юнаків до 12 років. Микола Кейк підвищий свій кваліфікаційний рівень, ставши арбітром міжнародної категорії, а також міжнародним органзітором. В серпні 2019 року Андрій Вачиля отримує звання майстра ФІДЕ..

Всі поля необхідно ввести!
Зареєструватись    Забули пароль?


2700chess.com for more details and full list

PGN просмотр

Chess Tempo

Портал "Мій дім Україна"

free counters