IM-WGM tournaments (archive)Chess24.com

 * Play * Learn * Watch*


Матч Захар Єфіменко (Україна) - Аркадій Найдич (Німеччина)

12-18 серпня 2010 року у м.Мукачево відбувся матч Захар Єфіменко (Україна) - Аркадій Найдич (Німеччина).


Офіційний сайт 
Матч між Найджелом Шортом та Захаром Ефіменко

Матч відбувся в м. Мукачево з 20 по 26 вересня 2009 р. Було зіграно 6 партій з контролем часу 1 год. 30 хв. на 40 ходів і 30 хв. до кінця партії з дованням 30 секунд за кожен хід, починаючи з першого.


Матч Іванчук - Леко (реванш) 2009

3-5 січня 2009 року відбувся матч зі швидких шахів Іванчук-Леко. Під час матчу пройшли два ОПЕН-турніри.


Матч Іванчук-Леко 2007

Турнір з швидких шахів Мукачево, 25 - 28 жовтня 2007


***Про клуб

   Історія мукачівських шахів почалась ще в радянські часи. Зусиллями М. Локкера, а потім Й. Сотмарі, в Мукачеві регулярно проводились змагання, хоч приміщення доводилось завжди підшуковувати в різних місцях. Новий етап розпочався, коли у 1975 році відкрився шаховий клуб. Чверть століття його очолював Йосип Михайлович Сотмарі. Тут щодня збирались любителі древньої гри, проводились регулярні змагання не тільки місцевого, а й обласного та всеукраїнського рівня. Працював також шаховий гурток при Будинку піонерів.

   В 90-х роках, як і у всій країні, настала криза. Клуб занепадав, ремонт не проводився, а згодом припинилось і будь-яке фінансування шахів у місті. Саме тоді, на щастя, я познайомився з відомим німецьким меценатом, колишнім мукачівцем Йозефом Решем. Його фінансова підтримка дозволила нам за короткий термін перетворити занедбане приміщення в сучасний шаховий клуб, придбати нові шахи, годинники, столи, оргтехніку.

   31 березня 2007 року оновлений клуб гостинно відчинив двері любителям шахів, тоді ж розпочала свою діяльність і дитяча шахова школа. До тренерської роботи стали залучатись кращі місцеві шахісти, серед яких Сергій Волков, Василь Гуйван, Роберт Орос, Аттіла Кріштофорі, Василь Данашевський.

З весни 2007 року у нас регулярно проводяться чемпіонати міста і області, Кубок Мукачева, першість клубу, а також велика кількість рапід і бліц-турнірів. На даний момент, напевно, жодне місто в Україні не може похвалитись такою кількістю змагань для шахістів-любителів.

   У жовтні 2007 року Йозеф Реш організував у Мукачеві товариський матч зі швидких  шахів між Василем Іванчуком і Петером Леко. У ці ж дні проходив відкритий турнір з участю майстрів, а також дитячий міжнародний шаховий фестиваль.

   Особлива увага приділяється юним шахістам. Щоденно тренери займаються з дітьми, кількість яких вже перевищує сотню. Постійно проводяться міські та обласні змагання у різних вікових категоріях. Найбільш успішні наші учні приймали участь у чемпіонатах України (Владислав Тіба – до 14 років, 3-є місце; Леся Волкова – до 10 років, 13-е місце; Олександр Решетар – до 8 років, 5 місце; Ярослав Щербак – до 8 років, 5 місце). До занять з дітьми залучаються також відомі в Україні тренери Сіявуш Велієв та Володимир Грабінський. Команда ДЮШаК «32х64» з 2007 року впевнено виграє обласні змагання  «Біла тура», а у 2011 році посіла почесне 4-е місце у всеукраїнському фіналі.

   У січні 2009 року в Мукачеві відбувся матч-реванш між Василем Іванчуком і Петером Леко. Традиційно, у ці ж дні проходив опен-турнір і дитячий фестиваль. До речі, нагороджували переможців фестивалю екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов, міжнародні гросмейстери Захар Ефіменко і  Анна Музичук.

   Щорічно проводяться міжнародні шахові фестивалі «Кубок Закарпаття» з участю українських і зарубіжних майстрів. У 2008 році в такому турнірі взяли участь чотири міжнародні гросмейстери, в тому числі легендарний Євген Васюков. Одночасно проходили міжнародні опен-турніри.

Хорошою традицією став започаткований у 2008 році шаховий фестиваль «Мукачівське літо». Щороку позмагатись за шахівницею з’їжджаються любителі шахів з усіх куточків України і зарубіжжя. Кількість учасників з кожним роком зростає і вже перетнула рубіж у 250 чоловік.

   В жовтні 2009 року у нас відбувся товариський матч з класичних шахів між Захаром Єфіменко і Найджелом Шортом. Знову ж паралельно матчу проходив дитячий фестиваль, З. Єфіменко провів сеанс одночасної гри.

Наступною визначною подією шахового життя стало проведення матчу ЄфіменкоНайдич та численних масових турнірів у рамках цього матчу.

   Дуже приємно, що в організації таких подій ми відчуваємо всебічну підтримку з боку місцевої влади. Міський голова Золтан Золтанович Лендьєл не пропускає жодної  визначної шахової події, а його заступника, Олександра Юрійовича Галая, шахісти одностайно обрали президентом федерації шахів Закарпатської області.

В останні декілька років в місті провели наймастабніші шахові змагання на теренах України. Фестиваль "Мукачівське літо 2016" був внесений в реєстр Книги Рекордів України, як найбільших шаховий турнір - загальна кількість учасників 383. В 2017 та 2018 році участь у змаганнях прийняли відповідно 397 та 409 учасників. Юний вихованець клубу Вадим Петровський в 2018 році став віце-чемпіоном України серед юнаків віком до 12 років. Також 2018 рік приніс Мукачеву два міжнародних титули - Микола Кейк отримав звання Арбітр ФІДЕ, а Владислав Тіба звання Міжнародного Майстра..

Всі поля необхідно ввести!
Зареєструватись    Забули пароль?


2700chess.com for more details and full list

PGN просмотр

Chess Tempo

Портал "Мій дім Україна"

free counters